NAŠEM PROFESORU ŽELJKU ĐAPIĆU POSTHUMNO DODIJELJENA NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO

Autor: Elena Čengija, 15. 4. 2024.

Dubrovački savez športova posthumno je dodijelio nagradu za životno djelo našem profesoru tjelesne i zdravstvene kulture Željku Đapiću.

Veliki dio svog radnog vijeka profesor Đapić proveo je upravo u našoj Osnovnoj školi Mokošica, usmjeravajući i podižući generacije mladih koji ga se i danas s iznimnom radošću sjećaju. Sa svojim je učenicima postizao vrhunske sportske rezultate, a posebnu pažnju posvetio je judu. Pod njegovim su vodstvom izrasli neki od naših najtrofejnijih sportaša, ne samo u Hrvatskoj, nego i na europskim i svjetskim natjecanjima. Bio je profesor, trener, izbornik Hrvatske judo repezentacijje te osnivač Judo kluba Dubrovnik.

Proglašen je najboljim trenerom Grada Dubrovnika 2014. i 2015. godine, najboljim trenerom Dubrovačko-neretvanske županije 2014. godine te je 2022. godine postao dobitnik Nagrade za životno djelo Zajednice športa Dubrovačko-neretvanske županije. Posthumno mu je dodijeljeno i priznanje za životno djelo Hrvatskog judo saveza za razvoj juda u Hrvatskoj.