OBAVIJEST O ODRŽAVANJU PROJEKTA „O PRIRODI U PRIRODI“

Autor: Elena Čengija, 13. 4. 2024.

Bioteka (udruga za promicanje biologije i srodnih znanosti) već nekoliko godina uspješno provodi projekt „Ključ za život“, a ove godine u Dubrovnik stiže projekt: „O prirodi u prirodi“! Cilj je upoznati osnovnoškolce Dubrovnika s bioraznolikošću vrsta lokalnog područja te ih osnažiti za prepoznavanje i rješavanje različitih pitanja iz područja zaštite prirode, podići im svijest o važnosti zaštite prirode i okoliša te potaknuti promjene u njihovu svakodnevnom životu.

Tijekom dvije jednodnevne radionice djeca će, radeći u malim timovima, uzeti u ruke istraživačku opremu poput dalekozora, mreža i lupa u ruke i istraživati bioraznolikosti lokalnih biljaka i životinja! Tražit će odgovore na pitanja poput „Kako se identificiraju biljke?, Kako da uhvatim kukce? Čiji su ovi tragovi na tlu? Koje to ptice žive u ovoj šumi? Kako mogu doprinijeti zaštiti prirode?“ Kroz brojna istraživačka pitanja, „uradi sam“ aktivnosti i zabavne igre, te uz potporu Biotekinih stručnih edukatora, djeca će upoznati različite ekološke uloge biljaka i životinja koje žive na lokalnom području.

Sve informacije o održavanju projekta i OBRAZAC ZA PRIJAVU (koji za svoje dijete ispunjanju isključivo roditelji) možete pronaći na linku https://udruga.bioteka.hr/.../o-prirodi-u-prirodi.../ .