IMAMO ŽUPANIJSKOG PRVAKA IZ TEHNIČKE KULTURE!

Autor: Elena Čengija, 20. 3. 2024.

Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića u Metkoviću ove je godine bila domaćin županijske razine Natjecanja mladih tehničara, jednog od najstarijih i najzahtjevnijih natjecanja učenika osnovnih škola.

Natjecanje je to u kojem se kroz nekoliko sati provjerava znanje učenika tehničke kulture pisanom provjerom znanja, izradom tehničke tvorevine prema zadanoj dokumentaciji i predstavljanjem tehničke tvorevine pred povjerenstvom. U H-kategoriji natjecanja koja obuhvaća redoviti osnovnoškolski program tehničke kulture sudjelovali su i naši učenici, i postigli odlične rezultate.

Naš proslavljeni državni prvak iz tehničke kulture i dobitnik Oskara znanja, Luka Marković (8.c), ostao je vjeran svojoj tradiciji plasiravši se na prvo mjesto u kategoriji Elektrotehnika, osiguravši tako i ove godine svoje sudjelovanje na državnom 66. Natjecanju mladih tehničara!

U kategoriji Strojarske konstrukcije Lucija Bačić (7.b) osvojila je odlično 3.mjesto, u Maketarstvu i modelarstvu Karmen Bjelogradski (5.b) plasirala se 10., dok je Karla Kapor (6.c) u Građevinarstvu zauzela 11. mjesto u ukupnom poretku.

Čestitamo našim fantastičnim mladim ljudima i njihovom mentoru profesoru Ivici Vlahoviću na odličnim rezultatima, a našem Luki želimo puno sreće na nadolazećem državnom natjecanju!