BILI SMO NA IZLETU U SINJU I SPLITU

Autor: Elena Čengija, 13. 3. 2024.

Ovaj su utorak naši sedmaši u pratnji svojih profesora iskoristili za izlet u samo srce Cetinske krajine. Prva postaja bio nam je Sinj, gdje smo posjetili predivan Muzej Sinjske alke. U Muzeju smo uživali u stalnom postavu koji uključuje mnoštvo odora, opremu i oružje sinjskih alkara te alkarske statute i pravilnike u digitalnoj formi. Posebna atrakcija bio nam je prikaz alkarske povorke načinjen u prirodnoj veličini, te prikazana rekonstrukcija bitke pod Sinjem iz 1715. gdje smo u multimedijalnom okruženju mogli doživjeti tu slavnu bitku.

Gradski stadion Poljud u Splitu bila nam je iduća postaja, gdje smo se nakon slikavanja uputili u Interpretacijski centar Hajduka i Muzej Poljuda. Muški dio ekipe bio je posebno uzbuđen prošetati među trofejima našeg poznatog kluba. S našim smo vodičima zatim prošetali Diokecijanovim tunelima, posjetili sva glavna gradska vrata i trgove, a na kraju smo se odmorili u jednom splitskom trgovačkom centru.