SIGURNO U KORČULI S NAŠIM PROMETNIM ZNALCIMA

Autor: Elena Čengija, 8. 5. 2024.

„Sigurno u prometu“ natjecanje je učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila koje tradicionalno organizira Hrvatski autoklub s ciljem da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom. Natjecanje se sastoji od teorijskog dijela (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) i praktičnog dijela (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju).

Naša škole svake godine sudjeluje na ovom zanimljivom događanju pa ni ova nije bila iznimka. Ovogodišnje županijsko natjecanje održano je u OŠ Petra Kanavelića na Korčuli, a naši su se učenici Rita Rudinica, Ella Fjorović, Antonio Slade i Toni Štaka vratili puni dojmova. Osim postignutih pohvalnih rezultata od 12. do 16. mjesta, tijekom svog posjeta Korčuli posjetili su i Marko Polo interpretacijski centar - jedinstveno mjesto gdje su se upoznali ne samo sa životom Marka Pola već i povijesnim kontekstom i načinom razmišljanja koje je dovelo do njegovih poznatih putovanja koje ih je oduševilo.

Čestitamo našim mladim prometnim znalcima i njihovom mentoru profesoru Ivici Vlahoviću!