PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 1. 6. 2016.

U srijedu 25. 5. 2016. održana je svečana školska priredba kojom je obilježen Dan OŠ Mokošica, ali i godina posvećena sv. Vlahu. Priredbu je otvorio školski zbor pod vodstvom profesorice Ružice Šimić otpjevavši školsku himnu, a potom i pjesmu Dubrovnik.

Uslijedile su recitacije učenika posvećene sv. Vlahu. Učenik 8. c razreda Roko Barišić pročitao je pjesmu Festa, jedna u životu naše knjižničarke Irje Jerković, a učenik Mate Pezo iz 2. b izrecitirao je pjesmu Rudolfa Maldinija Na dan svetog Vlaha u Dubrovniku 1933. Borna Kalina, učenik 5. c razreda, pročitao je svoju pjesmu naslovljenu Pjesma sv. Vlaha. Školski zbor izveo je pjesme Sveti Vlaho te Festanjuli. Na priredbi su se svojim točkama predstavili džudaši škole, državni viceprvaci te gimastičarke koje su županijske prvakinje. Uslijedio je Šicabojac, športsko natjecanje učenika, učitelja i roditelja koji su se natjecali u slobodnim bacanjima. Slavlje OŠ Mokošica uveličali su brojni gosti: zamjenica gradonačelnika Tatjana Šimac Bonačić, direktorica Razvojne agencije Dura Andrea Novaković, pročelnica Upravnog odjela za kulturu i baštinu Ana Hilje, gradski vijećnik Blaž Pezo i vaterpolist Paolo Obradović. Priredba je završila u veselom tonu i to pjesmom Kad si sretan pod vodstvom profesora Laszla Totha, a u izvedbi učenika 3. a i harmonikaša Marina Ljubišića.

Fotografije s priredbe dostupne su u fotogaleriji.