RADIONICA PENGANJA JAJA

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 17. 3. 2016.

U utorak, 15. 3. 2016., u organizaciji Učeničke zadruge Tezoro, održana je još jedna radionica posvećena uskrsnim običajima našeg kraja, radionica penganja jaja.

Voditeljici radionice Ruži Brčić pridružila se gđa. Štefanija Bazdan, majka našeg učenika. One su učenicima pokazale tehniku penganja. Neki su po prvi put vidjeli kako se jaja ukrašavaju voskom. Uz vještinu potrebna je i kreativnost. Svi su uspjeli opengati svoje prvo jaje, a oni spretniji i nekoliko jaja. Na kraju se napunila puna košara.

Uskrsna su jaja učenice Zadruge prodavale jučer, 16. 3., u holu škole, a prodaja se nastavlja i sutra. Prikupljeni novac uplatit će se u humanitarne svrhe.

Tijekom proteklih petnaestak dana različitim aktivnostima učenici naše škole obilježili su ovo preduskrsno vrijeme. Naučili su plesti pomu, maslinove grančice i pengati jaja. Pokazali su veliki interes za tradiciju našeg zavičaja, a upoznali su se i s običajima drugih krajeva. Osim interesa pokazali su kreativnost i spretnost, a i zadovoljstvo što su naučili nešto što će s ponosom moći pokazati svojim roditeljima.

Fotografije s radionice možete pogledati ovdje.

Ružica Marinković, prof.