„Digital tool for online school" - PRIHVAĆEN ERASMUS + PROJEKT OŠ MOKOŠICA

Autor: Ružica Sikirić, 27. 7. 2021.

Agencija za mobilnost i programe EU (AMPEU) objavila je 26. 7. 2021. Odluku o dodjeli bespovratnih sredstava za projektne prijedloge u okviru Poziva za dostavu prijedloga za 2021. g. za program Erasmus + Ključna aktivnost 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja. Među odabranim projektima je i projekt „Digital tool for online school“ OŠ Mokošica koji je ocijenjen visokom ocjenom za kvalitetu dobivši 92 od mogućih 100 bodova te s odobrenim cjelokupnim iznosom financiranja od 33. 136, 00 €. Voditeljica projekta je učiteljica Hrvatskoga jezika Ružica Sikirić, a projektni tim čine Ivana Obradović, učiteljica Hrvatskoga jezika, Ivana Konsuo Batarilo, učiteljica Talijanskoga jezika, Milana Gujinović, učiteljica Kemije i Biologije, Antonija Bajić, učiteljica Engleskoga jezika i Ana Lojpur, učiteljica razredne nastave. Okosnica projekta je osnaživanje učenika OŠ Mokošica u uporabi i kreiranju digitalnih i medijskih sadržaja kojima ćemo odgovoriti na izazove nastave na daljinu, ali i koji će proširiti djelovanje školske Novinarske skupine novim izvannastavnim aktivnostima - školskom radijskom emisijom i školskim podcastom. Projekt „Digital tool for online school“ provodit će se u naredne dvije godine tijekom kojih će se učiteljice sudionice projekta usavršavati u polju medijske i informatičke pismenosti na međunarodnim strukturiranim tečajevima u Italiji, Španjolskoj i Tenerifima, dok će skupina naših učenika otputovati u partnersku školu u Turskoj gdje će od svojih vršnjaka naučiti kako se kreiraju i vode školski medijski sadržaji. Rezultati projekta predstavit će se na školskoj i lokalnoj razini po završetku svih projektnih aktivnosti, ali i tijekom njihove provedbe.

Zahvaljujemo ravnateljici škole Petri Đapić Caput na prepoznavanju važnosti projektne ideje i na velikoj podršci tijekom pisanja projektnog prijedloga!