SPORTSKE IGRE MLADIH - OŠ MOKOŠICA PRVAK HRVATSKE U GRANIČARU

Autor: Ružica Sikirić, 22. 7. 2021.

Učenici OŠ Mokošica sudjelovali su na završnici Državnog prvenstva Sportskih igara mladih koja se održala 16. 7. 2021. u Splitu i tom prilikom osvojili sjajno prvo mjesto.

Na Državnom su prvenstvu sudjelovale 24 ekipe koje su svoj plasman na državnu završnicu osigurale pobjedom na Županijskim prvenstvima Sportskih igara mladih.

Šičani su do finala stigli bez ijednog izgubljenog seta u svim utakmicama, a u potpuno izjednačenoj finalnoj utakmici, koja se odužila do 23. 30, nastali su veliki tehnički problemi te je nestalo struje.

Kako je rezultat između ekipa OŠ Mokošica i Zorkići Osekovo bio izjednačen te kako se nisu uspjeli riješiti tehnički problemi, obje su ekipe proglašene pobjednicima.

Učenici OŠ Mokošica ovom su pobjedom osigurali nastup u finalu Međunarodnog prvenstva Sportskih igara mladih, gdje će 18. i 19. 8. 2021. uz ekipu Zorkići Osekovo predstavljati Hrvatsku.

OŠ Mokošicu predstavljali su: Bruno Vlahović, Luka Jarak, Lucija Bačić, Leo Herenda, Vlaho Slade, Lucija Lučić, Darko Milutinović, Niko Mikulandra, Petra Nikolić i Ivana Prkačin. Voditelj pobjedničke ekipe bio je naš učitelj Tjelesne kulture Ivan Prce.

Čestitke učenicima i njihovu voditelju na izvrsnom uspjehu!