DOBRODOŠLICA PRVAŠIMA

Autor: Ružica Sikirić, 11. 9. 2020.

Dragi prvaši,

krenuli ste jednom potpuno novom stazom u svojim životima i želimo vam najtopliju dobrodošlicu u Osnovnu školu Mokošica, zgradu koju ste do sada samo gledali iz vrtića, a sada ćete se uvjeriti da ta zgrada ima i dušu i da vam je širom otvorila svoja vrata!

Bit će nam malo neobično, ali dobro smo se pripremili. Draga djeco i roditelji, svi znamo da je polazak u školu i u normalno vrijeme veliki korak. Sada ćemo na njega gledati kao na korak od sedam milja, ali hodat ćemo zajedno, od prvog dana. Vi imate svoje zadatke, a mi svoje - sve s istim ciljem - da djeca, koja se odsad zovu učenici, rastu i napreduju duhovno i intelektualno, da dobiju obrazovanje najbolje koje mogu, u situaciji u kakvoj jesmo. Zatekli smo se u jednom novom dobu i u njemu ćemo nastojati živjeti i raditi najbolje što možemo, ali zaista, vrlo disciplinirano, složno i zajedno. Moramo čuvati jedni druge, jer jedni bez drugih nećemo moći.

Pred nama je jedna vrlo zahtjevna školska godina, ali znamo da će, ako smo zajedno, biti lakše.

Želimo da radosno krećete u školu, svaki dan, da se veselite učenju, da s veseljem nosite svoju torbu, da se veselite novim prijateljstvima, da se veselite svojim učiteljicama, da se veselite i novim igrama, jer sa školom igra ne prestaje - samo postaje malo drugačija. Želimo da, usprkos svemu, zadržite svoju znatiželju i da se ne bojite nepoznatoga i svega novoga što vas čeka u školskim klupama, jer naučit ćemo sve zajedno, tomu i služi škola. Mi smo tu zbog vas i dat ćemo sve od sebe da dobijete maksimum u školi i „na blizinu i na daljinu".

Sve poteškoće rješavat ćemo odgovorno i zajedno.

Želimo da se na kraju ove školske godine ponosite kao prva generacija prvaša koja je uspješno svladala sve svoje obveze. Želimo da svi zdravi dočekamo kraj ove školske godine i da ga možemo proslaviti uz veselu priredbu, pjesmu i ples! Želimo nam svima puno strpljenja i sreće. Idemo zajedno, dan po dan. I bit će dobro.

Dobrodošli u svoju školu!

Svim ostalim učenicima želimo sretan i uspješan povratak u školske klupe i ostanak u njima cijelu školsku godinu!

dr. sc. Petra Đapić Caput, ravnateljica