DRUGO MJESTO NA GRADSKOM NATJECANJU CRVENOG KRIŽA

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 10. 3. 2020.

U subotu, 7. ožujka u Sportskoj dvorani u Gospinom polju održano je 24. po redu Gradsko natjecanje mladih HCK-a u provjeri znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te provjeri znanja i vještina iz pružanja prve pomoći. Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje te ih osposobiti za pružanje  prve pomoći u potrebi.
U konkurenciji pomladak natjecalo se 13 osnovnih škola. Naša škola osvojila je drugo mjesto, a predstavljali su je učenici osmih razreda  Filip Matušan (8. a), Lora Maslać (8. c), Matea Franquelli (8. c), Nikolina Vlašić (8. a), Iva Dedović (8. c) i Paulina Bogetić (8. a) pod vodstvom profesorice Milane Gujinović. I ove je godine 15 učenika naše škole dobrovoljno sudjelovalo na natjecanju u ulozi volontera na što smo iznimno ponosni.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj mentorici na izvrsnom rezultatu!