POSJET OSMAŠA VUKOVARU

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 18. 10. 2019.

Kao i prethodne generacije učenika osmih razreda, i mi smo dočekali put u Vukovar kako bismo sudjelovali u projektu kojim se učenike educira o važnosti Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Na put smo krenuli na Dan neovisnosti, 8. listopada i u večernjim smo satima, nakon vožnje kroz gotovo čitavu Lijepu Našu, stigli u Vukovar i smjestili se u Hostelu Dubrovnik, koji se nalazi u sklopu Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar.Sljedeći je dan započeo predavanjima Domovinski rat i Bitka za Vukovar, a uslijedio je obilazak Memorijalnog centra, Gradskog muzeja Vukovar u prekrasnom dvorcu Eltz, Muzeja vučedolske kulture i crkve sv. Filipa i Jakova. Nakon predavanja  pošli smo na vožnju vukovarskim waterbusom po Dunavu. Slobodno vrijeme iskoristili smo za dodatni obilazak centra Vukovara. U večernjim satima opustili smo se na zabavi u diskoklubu na brodu. Sljedećeg i posljednjeg dana boravka završili smo obilazak Vukovara posjetivši Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčaru, kao i vukovarsku bolnicu, gdje se u podrumskim prostorijama nalazi Mjesto sjećanja  na Domovinski rat. Kao posljednja aktivnost ostao je natjecateljski kviz za učenike svih škola koje su u isto vrijeme kao i mi posjetile Vukovar. Našu su školu predstavljali učenici Iva Dedović (8. c) i Roko Mikulandra (8. b) te osvojili prvo mjesto! Kući smo ponijeli jednu veliku zajedničku uspomenu i mnoštvo znanja o Vukovaru – da se nikad ne zaboravi!

Fotografije su dostupne na poveznici.

Klara Tikvica, 8. b