Dabar 2018 - natjecanje računalnog razmišljanja i programiranja

Autor: Nikolina Bubica, 2. 12. 2018.

I ove školske godine sudjelovali smo u međunarodnom natjecanju Dabar. Dabar (Bebras) međunarodna je inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator je natjecanja za Hrvatsku udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Natjecanje podržava Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ove školske godine u natjecanju je sudjelovalo 144 učenika naše škole od 2. do 8. razreda. Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu, a posebno onima koji su se plasirali među 10 % najboljih u državi. Među najuspješnije u državi upisali su se sljedeći učenici naše škole:

Kategorija Kilodabar (5.-6. razred):  Megadabar (7.-8. razredi)

Jakov Rešetina 10.mjesto

Manuela Karač  13. mjesto

Ante Kralj  16. mjesto

Maroje Goga, 19 .mjesto

Viktorija Bratičević, 23. mjesto

Ivio Šilje, 23. mjesto

Katarina Bojanović, 25. mjesto

Maro Glavić, 25. mjesto

Patrik Večerin, 25. mjesto

Bruno Carević, 25, mjesto