Orsat Puljizević 3. na državnom natjecanju iz informatike Infokup 2016

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 18. 3. 2016.

Na državnom natjecanju iz informatike Infokup 2016, koje se održalo 15. 3- 18. 3. u Primoštenu, u kategoriji Algoritmi Python/Basic/C/C++ (7. razred) nastupio je učenik naše škole Orsat Puljizević kojega je za natjecanje pripremala mentorica Nikolina Bubica. U izuzetno zahtjevnoj konkurenciji Orsat je ostvario odličan rezultat te zauzeo  izvrsno 3. mjesto!

Zahvaljujući odličnom nastupu na državnom natjecanju Orsat je pozvan na Juniorsku hrvatsku informatičku olimpijadu koja će se održati u Krku 30. lipnja 2016. Juniorska hrvatska informatička olimpijada, u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara, godišnje je informatičko natjecanje za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske koje se odvija prema pravilima po uzoru na svjetske i regionalne informatičke olimpijade. Na ovom natjecanju sudjeluje od deset do petnaest najuspješnijih učenika s nacionalnih natjecanja u školskoj godini 2015./2016. koji će tijekom tri do četiri sata natjecanja rješavati 3-5 problemskih zadataka na algoritamskoj osnovi.

Čestitamo Orsatu na izvanrednom uspjehu!

Fotografije s Infokupa 2016 pogledajte ovdje.

Nikolina Bubica, prof.