Natječaj za pomoćnike u nastavi

Autor: Ružica Sikirić, 24. 8. 2015.

U okviru projekta „Pomoćnici u nastavi u osnovnim školama Grada Dubrovnika“ prijavljenog na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“, broj poziva UP.03.2.1.01. u okviru Europskog socijalnog fonda i Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020., Grad Dubrovnik s partnerima u projektu objavljuje

JAVNI POZIV

ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA DJECU S TEŠKOĆAMA U OSNOVNIM ŠKOLAMA GRADA DUBROVNIKA –PARTNERIMA U PROJEKTU

Projektom je predviđen odabir, edukacija i zapošljavanje nezaposlenih osoba u osnovnim školama Grada Dubrovnika koje su partneri u projektu:

„POMOĆNICI U NASTAVI U OSNOVNIM ŠKOLAMA GRADA DUBROVNIKA“

Ukupno 21 izvršitelj po sljedećim mjestima rada:

Osnovna škola Marina Getaldića

Broj traženih osoba: 2

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme:     - 25 sati tjedno (2 osobe)

Osnovna škola Marina Držića

Broj traženih osoba: 3

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme:     -     20 sati tjedno (1 osoba)

25 sati tjedno (2 osobe)

Osnovna škola Ivana Gundulića

Broj traženih osoba: 9

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme:     - 20 sati tjedno (9 osoba)

Osnovna škola Lapad

Broj traženih osoba: 3

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme: - 25 sati tjedno (3 osobe)

Broj traženih osoba: 2

Radno vrijeme: nepuno radon vrijeme: - 20 sati tjedno (2 osobe)

Osnovna škola Antuna Masle

Broj traženih osoba: 2

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme:     - 20 sati tjedno (2 osobe)

Cijena radnog sata: 25,00 kuna neto

Prijevoz na rad: do 400,00 kuna mjesečno

Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme do 10 mjeseci

UVJETI:

-    zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta
-    najmanje završena srednja stručna sprema u četverogodišnjem trajanju
-    prijava na evidenciji nezaposlenih Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
-    nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE:
Poštivanje različitosti, senzibilitet za rad s djecom s teškoćama u razvoju, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova.

PREDNOST PRI ZAPOŠLJAVANJU IMAT ĆE KANDIDATI:
-    koji imaju iskustva na poslovima pomoćnika u nastavi te općenito u radu s djecom s teškoćama u razvoju
-    koji imaju završenu visoku stručnu spremu te apsolventi i studenti u zanimanjima: edukacijski rehabilitator, socijalni pedagog, logoped, psiholog, učitelj, socijalni radnik, prof. odgojitelj

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova.

OPIS POSLOVA:
Osnovna zadaća pomoćnika u nastavi je pružanje neposredne podrške učenicima s teškoćama u obavljanju školskih aktivnosti tijekom nastave, pomoć u učenju, komunikaciji i socijalnoj uključenosti i pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka.

Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja/ica zahtjeva.

Odabrani kandidati u obvezi su proći program ekukacije u trajanju od 20 sati.

S odabranim kandidatima škole će sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme u kojem će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Prije sklapanja ugovora o radu kandidati će biti upućeni na liječnički pregled.

Uz prijavu na javni poziv kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente:
-    vlastoručno potpisanu zamolbu za posao
-    životopis
-    dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja
-    uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 6 mjeseci

Odabrani kandidati dužni su prije sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid originalne dokumente

Prijave se podnose izričito u papiranatom obliku, u zatvorenoj omotnici preporučenom pošiljkom ili direktnom dostavom na adresu Gundulićeva poljana, 10, 20 000 Dubrovnik, s naznakom : “Ne otvaraj – javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama u osnovnim školama Grada Dubrovnika” – ne otvarati.
Rok za dostavu prijava je do petka 28. kolovoza 2015.godine u 12 sati.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Ovaj javni poziv bit će objavljen na službenim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Grada Dubrovnika, Razvojne agencije Grada Dubrovnika DURA te na web stranicama osnovnih škola koje su partneri u projektu.

KLASA: 602-01/15-01/52
UR.BROJ:211701-01-15-01