PROTOKOL U POSTUPANJU U SLUČAJU BOLESTI DJETETA

Autor: Ružica Sikirić, 3. 9. 2020.

Učenicima od 1. do 8. razreda OŠ Mokošica, svaki dan prije odlaska u školu, roditelj je dužan izmjeriti tjelesnu temperaturu i upisati je u djetetovu bilježnicu. Bilježnicu dijete donosi sa sobom u školu.

Ukoliko dijete ima povišenu tjelesnu temperaturu, te kod pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr. kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje), učiteljica će odmah pozvati roditelje koji trebaju u najkraćem roku doći po dijete. Dijete će roditelje čekati u kabinetu pokraj Stručno-razvojne službe.

Prilikom povratka djeteta u školu, roditelj treba donijeti liječničku ispričnicu.

U slučaju zaraze virusom COVID-19 ili u slučaju samoizolacije, roditelji trebaju obavijestiti SRS škole putem sljedećih e-mail adresa i brojeva telefona:

imelda.rokovic@skole.hr   099 216 2562 (ured pedagoginje)

bojana.cengija@skole.hr   099 303 0448 (ured psihologinje)

dr. sc. Petra Đapić Caput, ravnateljica