KNJIŽNICA - OBAVIJEST

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 26. 3. 2020.

Draga djeco i dragi roditelji!

U sklopu škole na daljinu, odnosno odvijanja nastave na daljinu, bit će aktivna i naša „knjižnica na daljinu“. Ove smo školske godine ionako sve u knjižnici radili „na daljinu“ jer je knjižnica prenamijenjena i u učionicu za učenike prvog razreda  (Poseban pozdrav 1. e!), ali ovo je ipak malo veća daljina.
Tijekom ovog vremena ja ću pripremati materijale koji će vam malo obogatiti nastavu i, nadam se, malo uljepšati dane koje provodite doma. U našoj virtualnoj zbornici davat ću ih vašim učiteljima i učiteljicama, a oni će ih onda slati vama ili ih koristiti u nastavi.
Nadam se da uz ekrane nećete zaboraviti prave knjige i bogatstvo koje nam one nude. Čitajte puno. Vjerujem da ćete u ovom vremenu, u kojem ćete kao obitelji više vremena provoditi zajedno, naći trenutke i za zajedničko čitanje. To je uvijek neprocjenjivo, posebno u otežanim životnim uvjetima.
Na kraju, napominjem svim učenicima, posebno članovima moje knjižničarske grupe: Pišite, pišite svaki dan dnevnike, o tome kako vam sada izgleda svakodnevica, što sve radite, što vam se događa, što vam nedostaje,
što osjećate…  I crtajte, svijet sadašnji i svijet dojučerašnji. A onda kad sve ovo završi i kad se vratimo u školu, napravit ćemo veliku izložbu u holu da nas sjeća na to kako smo super sve izdržali.

Vaša knjižničarka,

prof.  Irja Jerković