Akcija Hour of Code u OŠ Mokošica

Autor: Nikolina Bubica, 17. 12. 2018.

Tijekom prošlog tjedna učenici naše škole sudjelovali su u radionicama obilježavanja međunarodne akcije Sat kodiranja (Hour of Code). Radionice su provedene u suradnji s Informatičkim klubom Futura kao dio najvećeg svjetskog edukacijskog događaja Sat kodiranja (Hour of code) koji se ove godine održava od 3. do 9. prosinca. Sat kodiranja je globalni pokret u kojem sudjeluju desetci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Ove godine ima preko 210.000 prijavljenih događaja u cijelom svijetu te preko 300 prijavljenih događaja u Hrvatskoj. U našoj školi održane su radionice s učenicima sedmih razreda (7. prosinca), učenicima 3. b razreda (10. prosinca) te učenicima 2. a razreda (12. prosinca). Učenici sedmih razreda uspješno su savladali Code Combat lekciju dok su učenici drugih i trećih razreda rješavali zagonetke u Run Marco aplikaciji. Svi učenici dobili su posebne certifikate o uspješno završenoj radionici Sata kodiranja te prigodni slatki paket. Posebno zahvaljujemo profesoru Tomu Sjekavici te Informatičkom klubu Futura koji su omogućili obilježavanje ovog događaja na zaista poseban način (fotogalerija).

Više o samoj akciji možete pročitati na sljedećoj poveznici: https://code.org/learn, a neki se mogu i okušati u rješavanju zadataka programiranja.