MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 8. 11. 2018.

Mjesec hrvatske knjige tradicionalna je manifestacija koja se od 1995. godine obilježava od 15. listopada do 15. studenoga. Ideja manifestacije je posvetiti se što intenzivnije knjizi  kroz različite aktivnosti. S obzirom na to da je Europska komisija 2018. godinu proglasila Europskom godinom kulturne baštine, pod tom je tematikom osmišljen i moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige koji glasi  (U)čitaj nasljeđe. Glavna tema obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige je Baš baština, a temeljni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, kulture i identiteta.

Vodeći se motom i temom Mjeseca hrvatske knjige, u našoj smo školi prikladno obilježili ovu značajnu manifestaciju. Učenice 7. a i 7. b razreda izradile su plakate koji povezuju baštinu i suvremeno doba, pa su tako Ćiril i Metod dobili svoj Facebook profil, Bašćanska ploča svoj Instagram profil dok je u Wordu prikazan abecedni sustav glagoljice. U središtu panoa nalazi se službeni plakat Mjeseca hrvatske knjige, a svuda uokolo raznobojna glagoljična slova.

Zahvaljujemo učenicama Anamariji Bazdan, Luciji Kraljević, Petri Pavličević, Dori Peručić, Mariji Sorić i Klari Tikvici koje su se potrudile oko izrade plakata te svim ostalim učenicama i učenicima koji su sudjelovali u postavljanju panoa te izradi glagoljičnih slova.

Fotografije panoa dostupne su na poveznici.